Първи отбор
25 Ноември 2017

И високо на върха е ЦСКА!

ЦСКА е есенен първенец! Армейците ще зимуват на върха на 7 точки пред Хебър и на 10 пред Вихрен. „Червените“ са истински терминатори в кървавата Югозападна Трета лига след като смачкаха и двата преследвача на техните стадиони, пред тяхната публика. ЦСКА има най-добрата голова разлика! Най-много вкарани голове – 47, също така най-малко допуснати – 11.

ЦСКА постигна ключова победа по пътя към завръщане в професионалния футбол. Армейците удариха 1:0 Вихрен в Сандански. Емил Гъргоров вкара безценния гол минутка преди края на редовното време.

Срещата започна с положения за ЦСКА. Стефано Кунчев обаче извади два удара на Калоян Стефанов. Андон Гущеров и Гъргоров също имаха възможности, макар и не толкова чисти.

Домакините създадоха само едно по-чисто положение. То дойде чак в 67-ата минута. Вратарят Бахтарлиев извади последователно два удара на Вихрен, а при последвалото невероятно меле някак си топката беше изчистена.

В следващите минути домакините озверяха , включително и част от феновете на домакините. Група, подкрепяща Литекс, започна канонада с камъни по великолепната агитка на ЦСКА. Скамейката на Вальо Илиев също беше подложена на непрекъснат залп от бутилки. Съдията Николов прекъсна за кратко срещата.

И когато всички очакваха равен, Гъргоров прояви своята гениалност. ЦСКА издебна грешка на Вихрен, отне топката и звездата ни разстреля с левачката Кунчев!

Вихрен - ЦСКА - 0:1
0:1 Гъргоров 88'

Съставът на ЦСКА: Бахтарлиев, Пидев, Котев, Стоичков, Стоянов, Васев, Хаджииванов, Гущеров, Гъргоров (90 Митев), Стефанов (68 – Спасов), Маринов (37 – М. Иванов)

Треньор: Валентин Илиев