Първи отбор
13 Май 2018

ЦСКА пожали 2:0 Пирин в Разлог

ЦСКА показа и в Разлог, че се намира в най-добра форма точно за решителната част от сезона. Лидерът прегази 2:0 Пирин като гост.

Така армейците са на победа от завръщане в професионалния футбол. Това може да стане факт още тази събота, когато ЦСКА приема изключително симпатичния тим на Германея.

Всички в Драгалевци, за да станете част от историческия момент! След две години при аматьорите, по села и паланки. Но пък честно и много сладко!

Иначе мачът в Разлог започна с голям пропуск на Гъргоров и още няколко опасности. Голът се печеше и дойде логично в 24-ата минута. Тогава Гущеров проби, Таушанов отклони топката и Томи Павлов вкара със зрелищен удар от въздуха – 1:0 за ЦСКА.

В 38-ата минута интригата на практика приключи. Маестро Емил Гъргоров изведе с фирмен пас Андон Гущеров и нападателят не сбърка.

До почивката ще се запомни още едно хубаво положение на Петко Петков сам срещу вратаря, но опитният Абдиков спаси. После стражът на Пирин хвана и силен удар на Таушанов.

След почивката ЦСКА прие в началото играта, но не допусна опасност пред Емо Михайлов. Армейците разиграваха търпеливо и създадоха положения за трети гол. Йоан Маринов обаче пропусна най-чистото, когато тръгна да подава, вместо да стреля.

Организацията на мача беше на ниво. В Разлог имат отлично стадионче с козирка и електронно табло. Пожелаваме на Пирин да изкара повече момчета като Йордан Юруков, тръгнал за футбола точно  от Разлог.

Съставите

Пирин: 12. Абдиков, 16. Анастасов, 15. Григоров, 5. Стойнев, 17. Бачовски, 11. Александров, 10. Варсанов, 14. Стоев, 9. Шапкаров, 19. Пидев, 18. Кацимерски

ЦСКА: 33. Е. Михайлов, 39. Кр. Михайлов, 3. Зюмбулев, 6. Котев (к), 27. Гроздин, 22. Васев, 10. Павлов (89  - 29. Христов), Гущеров, Гъргоров (76 – 17. Маринов), 19. П. Петков (57 – 77. Хаджиниколов), 20. Таушанов

Голмайстори: Павлов (24), Гущеров (38)