Първи отбор
6 Май 2018

ЦСКА приключи празника с голово шоу

ЦСКА завърши празненствата за 70 години с шоу, предложило 7 гола на Драгалевци. Лидерът отупа 5:2 Чавдар Етрополе в интересен мач. Духов оркестър свиреше маршове, а на почивката имаше кратка заря.

Знаменателни бяха две събития. Тимът показа новите юбилейни фланелки. Една от тях отиде при фен след традиционната томбола на почивката.

Дебютен гол записа юношата Митко Борисов. Той беше привлечен за школата точно от Етрополе. Но вече се налага в първия отбор. ЦСКА се радва, че политиката за търсене на таланти вече дава резултат.

Емил Гъргоров откри след асистенция отдясно на Петко Петков. Пак Бадема удвои,след като беше изведен сам срещу вратаря от Томи Павлов.

До почивката съдиите не зачетоха куриозен гол на Хаджиниколов. Топката беше изритана нависоко, вратарят  на Чавдар обаче не я прецени добре. Тя тупна, оплете се в мрежата и после излезе. Реферите не видяха.

След почивката ЦСКА набързо дръпна с 4:0. Първо Петко Петков подаде отлично към Гущеров и последният отбеляза отблизо. После пък Йоан Маринов изведе Петков и таранът закова за 4:0.

ЦСКА видимо се отпусна и започна да пропуска. Вешев и Мишев върнаха два хубави гола след статични положения. Лидерът обаче не изпадна в паника, а вкара пети гол, когато Димитър Борисов беше изведен сам срещу вратаря и на сбърка – 5:2.

Следващата събота ЦСКА гостува на Пирин Разлог. Корав съперник, но разчитаме отново, че ще победим с помощ от нашата вярна агитка.

ЦСКА: 1. Е. Михайлов, 2. Кр. Михайлов, 5. Стоичков, 6. Котев, 3. Атанасов, 4. Васев, 10. Павлов, 7. Хаджиниколов (46 – Маринов), 11. Гущеров, 8. Гъргоров  (55 - Христов), 9. П. Петков (75 – Борисов)