Първи отбор
11 Април 2018

ЦСКА унищожи и Пирин ГД – 5:0

ЦСКА затвърди блестящата си форма с успех 5:0 над Пирин Гоце Делчев. Силен мач в атака изнесоха Йоан Маринов и резервата Петко Петков, който записа хеттрик. Защитата и вратарят нямаха почти никаква работа.

Отлична работа на съдийската нежна бригада, водена от Димитрина Милкова.
Лидерът откри още в деветата минута. При пас на Томислав Павлов топката прескочи вратаря Карденос и Йоан вкара за 1:0.

Трябва да се признае, че колумбийският страж на Пирин имаше доста комични изяви. За гостите играе и мексиканецът Алварадо.

Вторият гол падна едва в 47-ата минута.  Йоан Маринов проби отдясно и пусна страхотен пас, а Петко Петков засече красиво за 2:0. Буквално при следващата атака Петко набута втория си гол с шут от границата на пеналта – 3:0.

В 61-ата минута ЦСКА вече водеше с 4:0. Гущеров се разписа след заучена комбинация от фаул. След куп пропуски се стигна и до нов гол. Малко  преди края Петков вкара с хубав удар с левачката в далечния ъгъл.

Така лидерът запази преднината от 3 точки пред втория Хебър. В събота 31-кратните шампиони приемат Банско на Драгалевци. Началото е 16,00 ч., а всички са поканени на поредното шоу.

Съставите
ЦСКА: 33. Е. Михайлов, 39. Кр. Михайлов (55 – 76. Атанасов), 3. Зюмбулев, 25. Г. Петров, 27. Гроздин, 10. Павлов (67 – 22. Васев), 29. Христов, 20. Таушанов (46 – 19. П. Петков), 99. Гущеров, 77. Хаджиниколов, 17. Маринов
Треньор Валентин Илиев
Пирин: 99. Карденос, 3. Дерменджиев, 4. Кръстев, 6. Кардажев, 8. Грозданов, 11. Кюмурджиев, 88. Боянчев, 77. Джугданов, 19. Алварадо, 33. Джамуджиев, 20. Орлинов

Треньор Николай Димитров
Голмайстори: 1:0 Маринов 9, 3:0 Петков (47, 48), 4:0 Гущеров 61, 5:0 Петков (89)