Репортажи
6 Февруари 2018

Страховит ЦСКА разби 3:0 Созопол

ЦСКА разби 3:0 професионалния Созопол на стадион “Трейс арена“ в Стара Загора. Разписаха се Петко Петков (38), Калоян Стефанов (62) и Цветелин Цаковски (78). Армейците изпуснаха още куп положения в здрав мач,  в който съдията вдигна над 10 жълти картона.

Мачът започна с отлично воле на Таушанов в 7-ата минута. Атаките на ЦСКА не спряха. Удари на отличния Калоян Стефанов и Петко Петков отидоха обаче в аут.
Логично „червените“ поведоха в 38-ата минута. Томи Павлов пусна хитър пас към Петко Петков и таранът мушна технично топката до гредата за 1:0.

След почивката ЦСКА буквално смачка Созопол.  В 62-ата минута Котев беше намерен отлично в пеналта, той хитро върна топката с глава към Стефанов и Калата опъна мрежата за 2:0 със страхотно воле.

В 78-ата минута „червените“ нокаутираха професионалния тим с трети гол. Йоан Маринов получи перфектен пас зад защитата, напредна отдясно и пусна отлично към Цаковски. Последният вкара с лекота, оставен на 5 метра пред вратаря.
До края ЦСКА пропусна да разгроми съперника.

Мачът изгледа целият тим на Верея. Първото полувреме проследиха треньорите на Берое – Александър Томаш и Тодор Кючуков.

В четвъртък от 15,30 ч. е следващата контрола на ЦСКА срещу Загорец в Тулово. В петък от 15,30 ч. армейците срещат Несебър в Мъглиж.

ЦСКА 1948 - Созопол 3:0

1:0 Петков (38)
2:0 Стефанов (62)
3:0 Цаковски (78)

ЦСКА: 33. Е. Михайлов, 39. Кр. Михайлов, 6. Котев, 3. Зюмбулев, 76. Атанасов, 30. Георгиев, 22. Васев, 10. Павлов, 20. Таушанов, 11. Стефанов, 19. П. Петков (Пангев, Хаджиниколов, Цаковски, Гущеров, Стоичков, Маринов, М. Иванов, Маламов, Кикарин)

Созопол: 25. Нотев, 31. Кюмюрджиев, 83. Пенев, 14. Стоянов, 66. Мантаров, 88. Газиев, 8. Стефанов, 21. Зайденов, 50. Де Кармо, 11. Мустафа, 77. Кейта