Клуб
10 Март 2018

Маестро Котев измъкна ЦСКА в Ихтиман

ЦСКА се спаси от ново равенство през пролетта благодарение на маестро Кирил Котев. Капитанът вкара за 1:0 срещу Ботев Ихтиман в последната минута на редовното време. Защитникът се изнесе накрая като централен нападател. И се разписа с изключителен удар с десния крак след центриране.

ЦСКА срещна изключително мотивиран съперник,в който личаха имената на куп армейци, включително Стенли Желязков и Крис Дяков, помогнали предишния сезон.

Първото полувреме беше скучно, ще се запомни с пропуск на Таушанов, който не уцели вратата от 5 метра. Интересните положения за Ботев пък дойдоха след пробиви на Радой Божилов, юноша на ЦСКА.

След почивката играта на „червените“ живна. Невероятни два пропуска обаче направи Гущеров, останал сам срещу вратаря. Удар на Томи Павлов с глава пък профуча покрай гредата.

Домакините явно бяха доволни от точката, защото наредиха на децата, които гонят топките, да изчезнат. Самите те лежаха доволно по тревата. И бяха наказани благодарение невероятния опит на Кирил Котев.

Над 100 души подкрепяха ЦСКА в Ихиман. Входът беше без пари, но голяма част от армейците закупиха дарителски талони, за да помогнат на клуба.
„Шампионска победа“, сподели пред клубния сайт помощник-треньорът Йордан Юруков.

ЦСКА: Е. Михайлов, Кр. Михайлов, Котев, Зюмбулев, Гроздин, Павлов, Георгиев (46 – П. Петков), Маринов (46 – Стефанов), Хаджиниколов, Гущеров, Таушанов (70-Цаковски)
Ботев: 1. Дяков, 13. Желязков, 19. Савич, 17. Кацаров, 4. Гурков, 6. Илиев, 8. Танев, 7. Божилов, 23. Петров, 10. Бахъров, 9.Недялков