Клуб
2 Септември 2017

ЦСКА 1948 е на върха след драматична победа над Рилски спортист

ЦСКА 1948 вече е едноличен лидер в класирането, след като победи Рилски спортист (Самоков) с 3:2 в среща от четвърти кръг на Югозападната Трета лига. Гостите от Самоков на два пъти повеждаха в резултата, но „червените“ съумяваха да се върнат в мача и се поздравиха със заслужени три точки. Томислав Павлов, Калоян Бонев и Йоан Маринов отбелязаха попаденията за армейците. Срещата започна с минута мълчание в памет на сина на един от феновете на ЦСКА 1948 – Емил Атанасов.

Мачът започна с натиск на домакините, но добрите изяви на вратаря на Рилски спортист Марио Ройчев не позволиха на „червените“ да поведат. В 19-ата минута Петко Петков откри резултата за самоковци. Шест минути по-късно Томислав Павлов изпълни майсторски пряк свободен удар и прониза вратата на Рилски спортист за 1:1. Армейците продължиха да търсят попадението, но в 40-ата минута контраатака на Рилски спортист завърши успешно и Петков отново изведе своя тим напред в резултата.

Точно четвърт час след началото на второто полувреме влезлият като резерва Калоян Бонев изравни. През следващите минути играта главно се развиваше в половината на Рилски спортист и в 80-ата минута Йоан Маринов вдигна на крака феновете след страхотен изстрел от воле и направи резултата 3:2.

Успехът изстреля ЦСКА 1948 на върха в класирането с актив от 10 точки, с една повече от втория Септември (Симитли).

Стартов състав на ЦСКА 1948: 1. Христо Бахтарлиев, 3. Давид Стоянов, 25. Герман Петров, 6. Кирил Котев, 19. Денис Пидев (11. Калоян Стефанов `73), 8. Ивайло Цветков (9. Калоян Бонев `45), 22. Веселин Васев, 99. Андон Гущеров, 10. Томислав Павлов, 77. Николай Хаджиниколов, 32. Спас Спасов (17. Йоан Маринов `45)